نقد و بررسی موتورسیکلت

سوزوکی کاتانا نسخه WSBK؛ تیم کلاسیک

تیم کلاسیک سوزوکی در چند ماه گذشته وقت خودش را صرف ساخت و شخصی‌سازی نسخه نهایی سوزوکی کاتانا، دقیقا به سبک موتورسیکلت خاطره انگیز سوزوکی در مسابقات WSBK (مسابقات جهانی سوپربایک‌ها) کرده بود.

پیشرانه سوزوکی کاتانا

قلب تپنده سوزوکی کاتانا دقیقاً همان پیشرانه‌ای است که بر روی GSX-R1000 در فصل ۲۰۰۸ مسابقات WSBK قرار داشت. البته این پیشرانه به طور کامل توسط تیم کلاسیک سوزوکی بازسازی شده و قدرتی معادل ۲۰۰ اسب‌بخار (سر چرخ) را در اختیار راکب این موتورسیکلت قرار میدهد. عملکرد قدرت این کاتانا توسط کیت الکترونیکی یوشیمارو EM-Pro کنترل میشود.

هر ۴ هدرز پیشرانه این موتورسیکلت (که کاملا با مدل‌های معمولی تفاوت دارد و فقط در مسابقات WSBK) در نهایت به یک لوله و اگزوز Racefit متصل میشوند. البته با این کار صدای این موتور خیلی بلند تر از چیزی که تصور میکنید میشود!

وظیفه خنک کردن پیشرانه هم بر عهده‌ی دو رادیاتور آب و روغن است که از طریق لوله‌های آلومینیومی گرما را دفع میکنند.

بدنه سوزوکی کاتانا

شاسی این سوزوکی کاتانا هم دقیقاً از GSX-R 1000 مدل 2008 مسابقات WSBK الگوبرداری شده و در کنار آن، سیستم تعلیق Öhlins تکمیل‌کننده قسمت بدنه این موتورسیکلت ژاپنی است.

طراحی کلاسیک سوزوکی کاتانا در کنار استفاده از قطعات و لوازم مدرن، باعث شده تا این موتورسیکلت یک ترکیب جذاب از موتورسیکلت‌های دهه ۸۰ و تکنولوژی روز دنیا به چشم بیاد. برای مثال در انتهای موتورسیکلت، یک چراغ ترمز LED به وسیله یک قاب ساخته شده از فیبر کربن احاطه شده که زیبایی خاصی رو نمای عقب کاتانا داده است. در ادامه موتورسیکلت، صندلی چرمی هم به دست شرکت ایتالیایی Race Seats ساخته و در ادامه آن لوگو کاتانا قابل مشاهده است.

در قسمت جلو هم همان دماغه اصلی کاتانا با یک سری تغییرات جزئی وجود دارد. چراغ به دست طراح قطعات سوزوکی تغییر پیدا کرده و اطرافش هم یک قاب از جنس فیبر کربن وجود دارد.

سیستم ترمز سوزوکی کاتانا

از بدنه موتورسیکلت که دور بشویم، رینگ‌های منیزیومی ساخته شرکت DYmag رو میبینیم که در کاهش وزن موتور نقش به سزایی دارند. وظیفه متوقف کردن این کاتانای 200 اسب بخاری هم بر عهده دیسک‌ها، کالیپرها و لنت ترمزهای ساخته Brembo است که این کار را به بهترین شکل انجام میدهند. البته کالیپر دیسک چرخ عقب موتورسیکلت بین محور عقب و رینگ طراحی و جاسازی شدند که از دید شما پنهان است.

تیم کلاسیک سوزوکی سابقه طولانی و موفقیت آمیزی را با کاتانا دارد، یکی از این موفقیت‌های مهم، کسب مقام اول در مسابقات قهرمانی کلاسیک استقامت اروپا در اوشرسلیبن آلمان میباشد.

نوشته های مشابه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا